Субота, 10.06.2023, 14:19
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Юрій Футуйма surg&sing site
Головна » Статті » Про нас пишуть » ЧОНКА ІВАН - і лікар, і поет, і науковець...

І лікар, і поет, і науковець...Стендаль сказав: «Талановитих людей набагато більше, ніж ми звикли думати». Саме такими талановитими людьми повниться наша Україна, зокрема Тернопільщина. Хочу розказати про доцента кафедри хірургії державного медуніверситету ім. І Горбачевського, лікаря-хірурга вищої кваліфікаційної категорії університетської лікарні, заслуженого винахідника України Івана Івановича ЧОНКУ.

Народився Іван Іванович на прекрасній закарпатській землі, в селі Красна Тячівського району, де, здається, гори підпирають небо і від тої краси природи аж дух перехоплює. Після закінчення Дубівської середньої школи в 1974 році працював слюсарем на закарпатському заводі.

Та бажання стати лікарем не покидало енергійного хлопця ні на мить. Іван Іванович згадує, як його, малого, неймовірно тягнуло до різних медичних маніпуляцій. Особливо любив з цікавістю дивитися, як проводив операції ветеринар. Перший свій «досвід» малий Іванко отримав під час ампутації крила гуски, тоді він асистував своєму батькові, теж Івану Івановичу (нині покійний), котрий був ветеринарним лікарем і якого малий Іванко дуже любив. Таких випадків у житті Івана Чонки було чимало. Вже тоді, у шкільному віці, він твердо вирішив стати лікарем. Тому вступив до Тернопільського медичного інституту, який закінчив у 1981 році. Гуцульський запал і бажання відтворювати культуру Закарпаття наштовхнули на думку створити ансамбль народних інструментів «Ехо Карпат», який під його керівництвом стане лауреатом Всесоюзного конкурсу народного мистецтва.

З 1982 року Іван Чонка — ординатор, згодом завідує відділенням опікової травми та пластичної хірургії Хмельницької обласної клінічної лікарні. Працюючи там, молиться і просить Бога, щоби якнайшвидше повернутись на Західну Україну. А справа в тому, що на Хмельниччині всіх примушували розмовляти, заповнювати історії хвороби, читати лекції, здавати звіти лише російською мовою. Від цього на душі у молодого хірурга лежав неймовірний тягар, який не давав спокою. Адже він — українець, син українських сільських вчителів, нащадок Довбуша, внук і правнук справжніх українців, котрі все життя шанували свої звичаї та культуру і вчили цьому своїх дітей. Тому в лікаря Чонки є завжди своя чітка життєва позиція.


Леся ЛЮБАРСЬКА,
член Асоціації українських письменників та журналістів України.


Джерело: http://vilne.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=13972:i-likar-i-poet-i-naukovec&catid=7:duhovnist&Itemi
Категорія: ЧОНКА ІВАН - і лікар, і поет, і науковець... | Додав: Admin (09.11.2013)
Переглядів: 1316 | Теги: поет, науковець, лікар, Іван Чонка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz