П`ятниця, 26.04.2024, 15:28
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Юрій Футуйма surg&sing site
Головна » Статті » Цікаві факти в медицині » Цифри і факти

Цікаві факти про відкриття в медицині


Зараз нам здається , що нам завжди робили флюорографію , що ми завжди ходили на УЗД , що неможливо лікуватися без антибіотиків . Але ці засоби в медицині не так вже й давно. Вони з'явилися в середині ХХ століття ...

1. У ХХ столітті медицина почала крокувати вперед великими кроками. Наприклад , діабет перестав бути смертельною хворобою тільки в 1922 році , коли двома канадськими вченими був відкритий інсулін. Їм вдалося отримати цей гормон з підшлункової залози тварин.

2. А в 1928 році життя мільйонів хворих було врятовано завдяки неохайності британського вченого Олександра Флемінга . Він просто не вимив пробірки з хвороботворними мікробами. Після повернення додому він виявив цвіль (пеніцилін) в пробірці. Але минуло ще 12 років, перш ніж вдалося отримати чистий пеніцилін. Завдяки цьому відкриттю такі небезпечні хвороби , як гангрена і пневмонія , перестали бути смертельними , а зараз ми маємо велике розмаїття антибіотиків.

3. Зараз кожен школяр знає , що таке ДНК. Але структура ДНК була відкрита всього лише трохи більше 50 років тому, в 1953 році. З тих пір інтенсивно почала розвиватися така наука як генетика. Структуру ДНК відкрили двоє вчених : Джеймс Уотсон і Френсіс Крік . З картону і металу вони зробили модель молекули ДНК. Сенсацією виявилося те , що принцип будови ДНК однаковий для всіх живих організмів, від бактерії до людини. За це відкриття англійські вчені отримали Нобелівську премію.

4. Сьогодні пересадка органів нам не здається чимось з області фантастики. Але відкриття, що люди можуть жити з чужими органами, було зроблено тільки в 1954 році. Американський лікар довів це, пересадивши нирку своєму 23- річному пацієнтові від його брата- близнюка . На відміну від попередніх невдалих дослідів, на цей раз нирка прижилася: пацієнт прожив з нею ще 9 років. А Мюррей за свою піонерську роботу в галузі трансплантації органів отримав в 1990 році Нобелівську премію.

5. Слідом за пересадкою нирки Мюрреєм послідували спроби пересадити і серце. Але операції на серці довгий час вважалися дуже ризикованими . Але все ж у 1967 році було пересаджено серце молодої загиблої жінки 53- річному пацієнтові, вмираючому від серцевої недостатності. Пацієнт тоді прожив всього 18 днів, а сьогодні з донорським серцем можна жити багато років .

6. Зараз неможливо уявити відвідування лікаря без УЗД. Ні, напевно, немає жодної людини , якій би не довелося хоча б раз у житті робити УЗД. Цей пристрій, що дозволяє діагностувати хвороби внутрішніх органів на самих ранніх стадіях, було винайдено не так вже і давно, в 1955 році. А вже в 70 - х роках прилад придбав найширшу популярність, оскільки був безпечним, безболісним і високоінформативним методом дослідження. А що ще потрібно хворому і лікарю! Принцип роботи УЗД простий: хвиля проходить через тканини нашого тіла, і її відлуння , перетворене в електричні імпульси , відображається на моніторі.

7. У 1978 році тисячі сімейних пар, які не можуть мати дітей , отримали надію . Справа в тому, що в 1978 році на світ з'явилася дівчинка , про яку дізнався весь світ . Її звали Луїза Браун, і вона була першою дитиною з пробірки, тобто її зачаття відбулося поза організмом матері. Британські вчені в лабораторних умовах запліднили яйцеклітину матері спермою , а потім помістили в матку матері. Сьогодні завдяки методам штучного запліднення тисячі безплідних пар можуть мати дітей.


Ну що ж , наука розвивається, і фантастичне стає реальністю. Сьогодні медицина рятує багато життів завдяки тому важливому кроку , який вона зробила в ХХ сторіччі. Тепер хворіти не так вже й небезпечно, як колись .


Джерело: http://chas-z.com.ua/uw/tsikavi-fakti-pro-vidkrittya-v-meditsini
Категорія: Цифри і факти | Додав: Admin (04.11.2013)
Переглядів: 4034 | Теги: Цікаві факти, медицинa, україна і світ | Рейтинг: 4.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz