Субота, 10.06.2023, 13:10
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Юрій Футуйма surg&sing site
Головна » Статті » Цікаві факти в медицині » Цифри і факти

6 '' золотих '' порад від геніального лікаря Миколи АмосоваПропонуємо вам декілька порад, як співіснувати з медициною, щоб довше пожити і менше терпіти нещасть від хвороб від геніального хірурга Миколи Амосова.1 . Не сподівайтеся, що лікарі зроблять вас здоровим. Вони можуть врятувати життя, навіть вилікувати хворобу, але лише підведуть до старту, а далі - щоб жити надійно - покладайтеся на себе. Я ніяк не применшую могутність медицини, оскільки служу їй все життя. Але також знаю толк в здоров'ї - теоретично і практично . З цього приводу похвалюся: вже півтора року проводжу експеримент на собі – три години фізкультури з гантелями і біг.

2 . Лікарі лікують хвороби, а здоров'я потрібно здобувати самому тренуванням. Тому що здоров'я - це "резервні потужності" органів, всієї нашої фізіології. Вони необхідні, щоб підтримувати нормальні функціональні показники - у спокої і при навантаженнях - фізичних і психічних, а також щоб не захворіти, а захворівши, по можливості - не вмерти . Приміром, щоб кров'яний тиск і пульс не підвищувалися більше ніж у півтора рази при вправах або бігу, а неминуча задишка швидко заспокоювалася. Щоб не боятися протягу, а застуди швидко проходили без ліків, самі собою. І взагалі, щоб добре працювалося, спалося, " їлося і пилося" .

Так от: ці "потужності" ліками не добуваються, тільки тренуванням, вправами, навантаженнями. І - роботою, терпінням до холоду, спеки, голоду, втоми.

3 . Що таке хвороби, відчуває кожен: прикрий розлад різних функцій, що заважає відчувати щастя і навіть жити. Причини теж відомі: зовнішні "шкідливості" (інфекція, екологія, суспільні потрясіння ), власна нерозумна поведінка. Іноді - вроджені дефекти.

Стверджую: природа людини міцна. Принаймні, у більшості людей. Правда, дрібні хвороби неминучі, але серйозні найчастіше - від нерозумного способу життя: зниження резервів в результаті детренованості. Зовнішні умови, бідність, стреси - на другому місці.

4 . Тренування резервів має бути розумним. Це означає поступове , але наполегливе. Наприклад, у вправах, бігу або навіть ходьбі щодня можна додавати від 3 до 5% від досягнутого рівня, в сенсі числа рухів, швидкості та відстані, причому в залежності від віку та надійності вихідного здоров'я. Це ж стосується загартовування, загоряння, навіть і роботи.

Якщо сказати про суть тренування - то це режим обмежень і навантажень (РОН , як тепер люблять скорочувати). Це мій коник. Втім, нічого оригінального я не придумав. Три головних пункти.

Перший - їжа з мінімумом жирів, 300 г овочів і фруктів щодня, і щоб вага дорівнювала цифрі: зріст мінус 100 кілограм.

Другий - фізкультура. Тут справа складніша . Вона всім потрібна, а дітям і старшим - особливо. Оскільки тепер на роботі майже ніхто фізично не напружується, то, по ідеї, для пристойного здоров'я потрібно б займатися по годині на день кожному. Але немає для цього характеру у нормальної людини. Тому - хоча б 20 - 30 хвилин гімнастики, це приблизно 1000 рухів , краще з гантелями по 2 - 5 кг. Раджу вправлятися перед телевізором, коли "Новини" показують, щоб час заощаджувати. В якості додавання до фізкультури бажано виділяти ділянку для ходьби, по дорозі на роботу і назад, по одному кілометру. Корисно, і нерви зберігає, враховуючи поганий транспорт. Про біг підтюпцем я вже не кажу - не реально. Але - корисно.

Третій пункт, мабуть, найважчий: керування психікою. "Вчіться панувати собою". Але ох як це важко! Рецептів багато, аж до медитації, описувати не буду. Сам користуюся простим прийомом: коли велике напруження і виділилося багато адреналіну, фіксую увагу на ритмічному рідкісному диханні і намагаюся розслабити м'язи. Найкраще в такі моменти - зробити енергійну гімнастику, але ж обстановка зазвичай не дозволяє. Але все одно, як тільки дозволить - працюйте. Надлишок адреналіну спалюється при фізкультурі, і таким чином судини і органи рятуються від спазмів. У тварин стреси знімаються втечею або бійкою, а людині це не дозволено.

5 . Якщо ти молодий - до 60 ! - І симптомів від органів немає, то не слід при найменшому нездужанні бігти в поліклініку. Як уже говорив, наші лікарі не довіряють природі, націлені на ліки і спокій.

Бійтеся потрапити до них у полон! Знайдуть хвороби і переконають: "Відпочивати і лікуватися! "

В організмі є потужні захисні сили - імунна система, механізми компенсації. Вони спрацюють, потрібно дати трохи часу. Майте на увазі, що більшість легких хвороб проходять самі, лукарські зілля тільки супроводжують природному одужанню. Вам кажуть: "Вилікували !", а ви і вірите: "Хороший лікар !"

Якщо вже пощастило потрапити до хорошого лікаря, бережіть його, даремно не турбуйте. Пам'ятайте, що лікар - це більше, ніж просто фахівець. Це не сантехнік. Вказівки доктора виконуйте ... в міру вашого розуміння. І не вимагайте від нього зайвих ліків, про які від сусідок дізналися .

Повторюся: ліків потрібно пити менше. Наприклад , тепер в моду увійшли крапельниці , вже не тільки в лікарні, але і вдома. Так от: дурниці це, мода. Одна справа - в реанімації потрібна "важка артилерія", інше - вдома. Різні свідчення.

Що сказати на завершення? Щоб бути здоровим, потрібна сила характеру.

Як слабкій людині знайти оптимізм поведінки в трикутнику між хворобами, лікарями і вправами ? Моя порада: вибирати останнє - вправи і обмеження.
Принаймні, старатися. Повірте - окупиться !

Втім - кожен господар своєї долі. І здоров'я.

5 . Цікаве питання . Чому люди так часто хворіють?

Думаю, що 90 % людей, якби вони дотримувалися правильного способу життя, були б здоровими. Але, на жаль, режим вимагає напруження волі. А сили волі у людини мало ...

Сучасне офіційне лікування здійснюється методом " Подбору - перебору " ( !) гіпотензивних засобів, яких не один десяток, і які потім треба приймати всі (!)

6 . І ще. У світі багато, дуже багато поганих лікарів. Не можу огульно заявити: "всі лікарі погані". Багато хороших, але і поганих - теж. Докази ? Запитайте, що вони читають і що вміють. Читають - з практиків - одиниці. Уміють - більш-менш - лікарі хірургічного профілю. Тому що їм без вміння просто не можна лікувати. Терапевти щиро вважають, що їм нічого не треба вміти - ні аналіз зробити, ні на рентген подивитися, ні плевру пункутувати . Є, мовляв, для цього вузькі фахівці. А ми, мовляв, загальні лікарі. Ось так.

І під кінець. Є багато помилок в медичній науці. Часто це залежить від неправильної оцінки статистичних даних. Наприклад, на ваш погляд, у чому причина "поширення", "збільшення" раку?

- У світі немає ніякого особливого збільшення кількості ракових хворих (крім раку легенів). Більше того, випадки захворювання раком шлунка навіть зменшилися. Як займав рак друге або третє місце в причинах смертності - так і займає. Але мало хто враховує, що тривалість життя за останні півстоліття зросла, а раком найчастіше хворіють люди старшого віку. Це лише сама дещиця думок, висновків, порад Амосова. Ми вирішили обмежитися ними . Читачі можуть в Інтернеті познайомитися з багатющою спадщиною хірурга, письменника, журналіста Миколи Амосова ...

Розповідаючи про медицину, про життя і смерть, нарешті, про самого себе, Амосов відвертий до нещадності, він веде розмову з власною совістю. І це вчить мислити точніше і глибше, змушує задуматися над тим, як жити.Джерело: http://health.obozrevatel.com/medical/76250-5-zolotyih-sovetov-ot-genialnogo-vracha-nikolaya-amosova.htm
Категорія: Цифри і факти | Додав: Юрій (11.03.2014)
Переглядів: 2561 | Теги: поради Амосова, 6 '' золотих '' порад Амосова, поради лікаря, Микола Амосов | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz